/Files/images/kukhonnaya-utvar-animatsionnaya-kartinka-0044.gif/Files/images/professiya-i-rabota-animatsionnaya-kartinka-0073.gifТРУДОВЕ НАВЧАННЯ. Програма для 5-9-х класів ЗНЗ/Files/images/kukhonnaya-utvar-animatsionnaya-kartinka-0005.gifНАКАЗ№ 804 від 07 червня 2017
"Про оновлені навчальні програми для учнів 5-9 класів загальноосвітніхнавчальних закладів"

Презентация опыта работы учителя трудового обучения Сметаны Л.С.

Портфолио учителя трудового обучения Сметана Л.С.

Конкурс пирогов 2014-2015 учебный год

Добірка майстер-класів зі створення різноманітних паперових поробок (ялинок, оленів, гірлянд, сніговиків тощо) для святкового оздоблення приміщення.«Свято наближається, свято наближається...» – ця пісенька лунає на кожному телевізійному каналі й створює піднесений настрій. Навкруги передноворічна метушня: прикрашають оселі, готують подарунки і ласощі.

Тематичні майстер-класи, які допоможуть створити оригінальне новорічне оздоблення із паперу в різних техніках.

Ялинка

Ялинка – європейський символ Різдва і Нового року. А чи замислювались ви, чому саме це дерево прикрашають напередодні зимових свят?

Здавна люди вірили в існування духів, які начебто жили у хвойних лісах. Щоб задобрити їх, ялинки прикрашали чимось смачненьким. Окрім того, з тих далеких часів ялинка вважається символом вічності: у будь-яку пору року вона залишається зеленою, тому уособлює безсмертя, молодість, сміливість, довголіття і гідність.

Додаткові цікаві ідеї святкових паперових ялинок:

Святий Миколай/Дід Мороз

Хто приносить подарунки і залишає їх під ялинкою? У Північній Америці, Австралії та деяких країнах Західної Європи його називають Санта-Клаусом, у Франції – Пер-Ноелем, в Італії – Бобо Натале, у Фінляндії – Йоулупуккі, в Японії – Сегацу-саном, в Україні – Дідом Морозом і Святим Миколаєм. І діти з різних куточків земної кулі чекають на цього чарівника із нетерпінням!

Хоча у різних країнах зовнішність цього новорічного героя різниться, більшість народів уявляє його у червоному кожусі. Запропонуйте школярам власноруч створити із паперу зимового чарівника із подарунками!

Сніговик

Виліплювання сніговика чи сніжної баби – одна з найулюбленіших зимових забавок як дітей, так і дорослих у наших широтах. А от чи знаєте ви, що давні слов'яни не вважали це розвагою?

Слов'яни з давніх-давен вірили, що повітря населяють різні небесні духи, які мають владу над туманом, хмарами, вітром, насилають заметіль чи град. У день зимового сонцестояння (25 грудня) виконували особливий ритуал: щоб допомогти сонцю набрати силу, наші предки палили вогнища, а щоб зима була не надто сувора, ліпили сніжну бабу – символ зимових небесних божеств. Обов'язковий атрибут сніговика – мітла. Вона потрібна для того, щоб можна було літати та домовлятися з небесними духами.

Олень

Новорічний герой кожної країни їде туди, де на нього чекають, і він усюди встигає. Як йому це вдається? Бо у нього є помічники. Наприклад, у Санта- Клауса – летючі олені, які мчать його сани, щоб усього за одну ніч встигнути покласти подарунки кожній дитині.

В Україні також поширюється традиція зображувати Святого Миколая, який з подарунками для дітей мчить саме на оленях. Так, протягом 3-х останніх років напередодні Нового року з успіхом проходить Всеукраїнська благодійна акція «Олені Святого Миколая», що має на меті забезпечення подарунками з дітей прифронтової зони.

Гірлянда

А чи знаєте ви, коли виникла традиція використовувати гірлянди для святкового оздоблення? Виявляється, ще за часів стародавніх римлян стрічки, прив'язані до дерева, вважалися символом родючості та відродження життя. А вже пізніше, у XV–XVI століттях, у різних країнах Європи для прикрашання ялинок почали використовувати запалені свічки, які, як вважалося, мали відлякувати злих духів. Однак така прикраса була не надто безпечна і часто ставала причиною пожеж.

Хто і коли вперше сконструював електричну гірлянду – достеменно невідомо. Створення цієї прикраси приписують американському інженеру Едварду Джонсону (1882 рік), який працював помічником видатного Томаса Едісона, а також англійському телефоністу Ральфу Морісу (1895 рік).

У 1895 році в США було виготовлено ​​першу електричну гірлянду, яка прикрашала ялинку перед Білим домом. Із 1906 року в Фінляндії почали використовувати гірлянди для прикрашання вуличних різдвяних ялинок. Згодом ця традиція поширилася іншими країнами.

Додаткові ідеї для створення паперових гірлянд:

Поросятко

За легендою, китайський календар створив сам Будда під керівництвом Небесного імператора. Китайський гороскоп може розповісти все про характер людини, схильності та здібності відповідно до її року народження.

Прийдешній 2019 рік – рік Свині за китайським календарем. Сама Свиня – дванадцятий знак китайського гороскопа, вона уособлює чесність. А сама ця свійська тварина у китайців є символом щастя. Тож, чому б не подарувати друзям на щастя оригінальну поробку у вигляді кумедного поросятка? Пропонуємо детальний майстер-клас.

Додаткові цікаві ідеї святкових паперових поросяток:

Новорічний сюжет

Атмосферу казки можна створити, зробивши поробку, яка поєднує кілька новорічних символів.

Дні напередодні свят не тільки створюють піднесений настрій, але й дають можливість кожному розкрити свій творчий потенціал. Тож не гайте часу!

Кол-во просмотров: 1067

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.