Маріупольська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-II ступенів № 11 Донецької обласної ради є лікувально - профілактичним, реабілітаційним та освітнім навчальним закладом для дітей з малими і неактивними (фаза згасання) формами туберкульозу.

Розташована школа-інтернат у великому портовому місті, на березі Азовського моря. Місто має розвинену важку індустрію, яка не може не впливати на екологічну ситуацію та стан здоров'я населення. Санаторна школа-інтернат заснована в 1961 році. За роки свого існування в стінах школи-інтернату отримали освіту й були оздоровлені понад 25 тисяч дітей з усієї Донецької області. У школі-інтернаті одночасно може навчатися і оздоровлюватися 410 дітей.

Головним завданням школи-інтернату є відновлення здоров'я дітей, збагачення духовних можливостей учнів, їх адаптація та самовизначення, створення комфортних умов для навчання й оздоровлення дітей. Санаторна школа-інтернат є установою обласної комунальної власності.

Комплектування школи-інтернату здійснюється на підставі направлень обласного тубдиспансеру та путівок управління освіти й науки Донецької обласної державної адміністрації. Зарахування проводиться рішенням медико-педагогічної комісії, яка складається з фахівців обласного управління охорони здоров'я та управління освіти й науки.

Освітній та виховний процес у школі-інтернаті організовано з метою забезпечення оптимальних умов фізичного, інтелектуального, психологічного та соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня навчальних досягнень, які відповідають потенційним можливостям учнів з урахуванням їх пізнавальних інтересів і схильностей. В основі роботи з учнями беруться до уваги дані психологічної та медичної діагностики.

Навчання й виховання учнів здійснюють 57 учителів та вихователів. Це закохані у свою справу педагоги, яких об'єднує одне спільне бажання: зрозуміти учня, допомогти йому бути самим собою, усвідомлювати себе як особистість.

Серед них за останній час:

Два кандидата педагогичних наук (ІВАНОВА Алла Сергіївна, КЕРЕКЕША-ПОПОВА Олена Володимирівна);

Два відмінника освіти (ЗАГУМЕННА Олена Миколаївна, ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович);

Один нагрудний знак "Василь Сухомлинський" (ДЕЙНЕКА Віктор Олексійовіич);

Одна Грамота Президента України (ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович)

Одна Почесна грамота МОН України (ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович)

Дві Подяки МОН України (КЕРЕКЕША-ПОПОВА Олена Вололимирівна, ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович)

Дві Грамоти МОН України (КЕРЕКША-ПОПОВА Олена Володимирівна, ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович)

Подяки та Грамоти обласної ради (ГУСЄВА Анна Юріївна, КЕРЕКЕША-ПОПОВА Олена Володимирівна, ДЕЙНЕКА Катерина Григорівна, ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович);

Один переможець вчитель-року (ДЕЙНЕКА Віктор Олексійович)

Шість вчителів методистів;

П'ятнадцять учителів вищої категорії;

В школі-інтернаті – сучасна матеріально-технічна база. Навчальний план забезпечує соціально-необхідний рівень знань, умінь, навичок та всебічний розвиток особистості. Навчальні плани відповідають програмам загальноосвітньої школи. Важливою частиною освітнього та виховного процесу в санаторній школі-інтернаті є корекційна робота, яка включає індивідуальну та групову роботу з вихованцями. Корекційні заняття з учнями протягом усього навчального року проводяться в позаурочний час, заняття з кожним учнем проводяться три рази на тиждень.

Уроки трудового навчання здійснюються під контролем лікаря-педіатра школи-інтернату. Трудове навантаження визначається з урахуванням індивідуальних особливостей та можливостей кожного вихованця. Майстерня для хлопчиків обладнана верстатами й необхідним технологічним обладнанням для обробки. Хлопчики ретельно стежать за шкільним майном, своєчасно ремонтують його. Кравецька майстерня, у якій дівчатка вивчають основи виробництва, вчяться конструювати й шити одяг. Майстерня обладнана електричними швейними машинами. На уроках трудового навчання та в позаурочний час дівчатка 5-9 класів займаються виготовленням швейних виробів, оберегів, приготуванням страв тощо.

Практичний психолог і соціальний педагог школи-інтернату забезпечують психологічний супровід та соціальну підтримку, беруть участь у здійсненні освітньої, виховної роботи. Проводять психолого-педагогічну діагностику готовності дитини до шкільного навчання, розробляють і впроваджують розвиваючі, корекційні програми освітньої та виховної діяльності з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей.

Практичний-психолог та соціальний педагог сприяють у виборі підлітками професій з урахуванням їх ціннісних орієнтацій, інтересів, здібностей. У кімнаті психологічного розвантаження з учнями та їх батьками проводяться психологічні тренінги. У школі-інтернаті працює пошта «Довіра».

Медичне обслуговування учнів забезпечують три лікарі та шість медичних сестер. Медичний центр обладнаний кабінетами: фізіотерапевтичним, стоматологічним, маніпуляційним, ЛФК, охорони здоров'я й життя учнів. Медпрацівники проводять систематичну лікувально-профілактичну роботу, здійснюють контроль фізичного розвитку дітей, стежать за санітарним станом школи-інтернату та якістю харчування учнів. Комплекс лікувально-оздоровчих заходів дозволяє знизити рівень захворюваності.

У вільний час і години самопідготовки учні відвідують шкільну бібліотеку, фонд якої містить 29,35 тисячу примірників. Тут діти із задоволенням працюють з довідковою, художньою, технічною літературою, читають газети, журнали, вивчають бібліотечну справу та користуються Інтернетом. Проводять засідання літературної вітальні «Червона Калина», підводять підсумки гри - змагання «Живи, книго».

У позаурочний час створені сприятливі умови для розвитку творчих здібностей дітей. Цьому сприяє робота семи різних гуртків, де з цікавістю займаються майже всі вихованці школи-інтернату. Так, наприклад, у гуртку театрального мистецтва вихованці вивчають основи риторики, займаються постановкою різних п'єс і сценок. Радують своєю фантазією та майстерністю малюнки, національна кераміка, вироби з солоного тіста, які виконані в народних традиціях учасниками гуртка «Український сувенір». Усі ці клуби й гуртки за інтересами є організованою формою громадської самодіяльності загальних творчих інтересів та організовані з метою різних потреб та інтересів учнів у вільний час.

Добре поставлена в школі-інтернаті спортивна робота: крім уроків фізичної культури й занять у спортивних секціях учні ще двічі на тиждень займаються лікувально-оздоровчою фізкультурою в спеціально обладнаному залі. Прагнучи зробити життя школи-інтернату і класних учнівських колективів багатим і цікавим, повноцінним і різноманітним, залучено учнівський актив, органи самоврядування, громадськість.

Гордість школи-інтернату - науково-методичний кабінет, де зібрано багатий методичний, розвивальний, корекційний матеріал, який використовується при роботі з учнями. Методичний кабінет став переможцем міського конкурсу.

Готуючись до дорослого життя, вихованці беруть активну участь у громадському житті школи-інтернату, у виборах президента школи-інтернату, працюють у комісіях самоврядування, надають допомогу педагогам в організації освітнього та виховного процесу.

За останні роки 204 випускників школи-інтернату успішно продовжують навчання в механіко-металургійному, електромеханічному технікумах, Маріупольському коледжі при ПДТУ та інших навчальних закладах.

У багатьох наших випускників збувається мрія - стати моряками. У даний час вони є учнями морського ліцею.

Деякі з наших вихованців досягли успіху в театральній діяльності. Так учень нашої школи-інтернату Олександр Кривошапко став дипломантом популярної програми Х-фактор. Двоє випускників успішно працюють акторами на сцені Маріупольського драматичного театру.

З повагою, Віктор ДЕЙНЕКА

Кол-во просмотров: 1451

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.