/Files/images/ОП баннер.gif

/Files/images/Пам\'ятка зимові канікули.jpg

МІННА НЕБЕЗПЕКА основні правила поводження на місцевості, забрудненій вибухонебезпечними предметами

ІМН ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

undefinedДотримуйтесь принципів безпечної поведінки: – Передбачити небезпеку! – По можливості уникати її! – При необхідності – діяти!

ПОВЕДІНКА НА ВУЛИЦІ: Уникайте прогулянок на самоті у вечірній час і в малолюдних місцях. Повертаючись додому у вечірній час, зніміть усі прикраси, прикрийте оголені частини тіла. Намагайтесь уникати неприємних ситуацій, не відповідайте і не піддавайтесь на провокації. Якщо вас зупинив озброєний злочинець і ви не впевнені, що зможете захистити себе, зберігайте спокій, не реагуйте агресивно. Для пересування вибирайте ожвавлені і добре освітлені вулиці. Уникайте коротких шляхів через парки, пусті автостоянки, спортивні площадки і пустирі. Дотримуйтесь певної дистанції з людьми, проходячи повз під’їзди та підворіття. Будьте готові змінити напрям руху, якщо відчуєте небезпеку або помітите підозрілу особу. Якщо на вас напали з ціллю викрадення, здіймайте якомога більше галасу.
ПОВЕДІНКА В ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ: В пустому або незаповненому автобусі сідайте ближче до водія. Не засинайте і не відволікайтесь під час руху, тримайтесь за поручні. Сідайте і виходьте з транспорту тільки після повної його зупинки. Не залишайте свої речі без нагляду. Якщо немає вільного сидячого місця, стійте в центральному проході, обличчям до напряму руху або впівоберта. Не стійте біля дверей, не висувайтеся з вікон під час руху транспорту. Виходьте з громадського транспорту першим або почекайте, поки розійдеться натовп. Після виходу з салона почекайте, поки автобус від’їде, а потім переходьте вулицю. Автобус або тролейбус, що стоїть, обходьте позаду, трамвай – попереду.
undefined
БЕЗПЕКА ПІШОХОДА: Переходьте вулицю тілька на зелений сигнал світлофора. Користутесь підземним переходом, пішохідними містками, переходьте вулиці в місцях, позначених дорожною розміткою “зебра” або знаком “Пішохідний перехід”. Катайтесь на роликах, скейтбордах в парках, скверах, які мають огородження. Переходячи вулицю або дорогу, зійдіть з велосипеда і ведіть його за кермо, скейтборт несіть в руках. Переходячи вулицю з двохстороннім рухом, подивіться спочатку наліво, коли дійдете до середини – подивіться направо. Якщо поблизу немає машин, продовжуйте свій шлях.
undefined
ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС ПОЖАРУ В ПРИМІЩЕННІ: Викличте службу порятунку 101. Сповістіть сусідів про пожар, відключіть газ, електроенергію, закрийте вікна і двері.Негайно залишіть приміщення, не біжіть навмання, не затримуйтесь на виході. Не можна використовувати ліфт. Рухайтесь до виходу або в сторону незадимленої сходової клітки. В задимленому приміщенні рухайтесь пригнувшись або поповзом. Накрийтесь мокрою тканиною (одіялом, рушником). Дихайте через мокру носову хустинку, тканину, одяг.Якщо вийти з приміщення неможливо, затуліть усі зазори під дверима мокрими ганчірками; наповніть водою ванну та інші великі ємності, зніміть занавіски, облийте підлогу і двері водою. Якщо єдиний шлях до спасіння – вікно, скоротіть висоту стрибка, зв’язавши простирадла або що-небудь інше. Стрибайте на полотняні покриття вантажівки, дах автомобіля, квітник, намет або попередньо зкинуті матраци, подушки, килими. Підкоряйтесь усім наказам пожежників.
ЗАХОДИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ: Не беріться за провід, що звисає зі стовпа. Не торкайтесь оголеного, погано ізольованого проводу. Не доторкайтесь до включеного електроприладу і не беріться за електричну вилку мокрими руками. Не користуйтесь електроприладами в ванній кімнаті. Включаючи вилку в розетку, переконайтесь, що вона саме від того приладу, який ви збираєтесь включити. Не користуйтесь пошкодженими (що іскряться, нагріваються) розетками.
ПОВЕДІНКА В МІСЦЯХ МАСОВОГО СКУПЧЕННЯ ЛЮДЕЙ: Якщо натовп потягнув вас, застебніть одяг, громіздкі речі – валізу, рюкзак, сумку – краще залишіть. Щоб не впасти, ідіть в напрямку руху натовпу, намагайтесь бути в його центрі. Щоб захистити себе від здавлювання, притисніть зігнуті в ліктях руки до грудної клітки. Якщо ви впали, намагайтесь піднятись: швидко встаньте навкарячки; виставтеякомога далі вперед опорну ногу; не згинаючи опорної ноги, під тиском натовпу різко підніміться. Якщо піднятись неможливо, спробуйте звернутись клубком, втягніть шию, кистями рук закрийте потилицю. Тримайтесь подалі від скляних вітрин, стін будівель, дерев. При застосуванні сльозоточивого газу закрийте рот і ніс платком, змоченим у будь-якій рідині. Якщо очі виявились ураженими газом, необхідно швидко і часто моргати.
undefined
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ ЗАГРОЗІ І ПІД ЧАС ВИБУХУ: Ознаки, що вказують на можливість установки вибухового пристрою: залишений пакунок, пакет або предмет в транспорті, під’їзді; натягнутий дріт або шнур; дроти, ізоляційна стрічка, що звисають з-під машини.Помітивши вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не підходьте до нього близько, не чіпайте його, негайно сповістіть про знахідку в міліцію. Якщо відчули, що вибух неминучий, швидко лягайте і прикрийте голову руками. Безпечними місцями в приміщенні є дверні пройоми несучих стін, ванна кімната, місця поблизу з масивними деревяними меблями. Тримайтесь подалі від вікон, дзеркал, світильників. При загрозі вибуху на вулиці відійдіть в сторону, сховайтесь за ріг, виступ будівлі. Якщо такої можливості немає, вибіжіть на середину вулиці, площі подалі від будівель і споруд, стовпів ліній електропередач.
undefinedundefined
ПОВЕДІНКА НА КОНЦЕРТІ: Найбільша тиснява буває перед сценою, оскільки всі прагнуть вперед. Не ставайте поміж динаміками, оскільки максимальний рівень звучання робить сприйняття музики неможливим і притупляють відчуття. Не займайте місця в кутках залу, близько до сцени або поперечних перегородок (між секторами), звідки утруднена втеча і де є небезпека бути роздавленим. Очікуючи входу в театр або на стадіон, не наближайтесь до скляних дверей або огороджень, до яких вас можуть притиснути. Якщо натовп побіг, намагайтесь уникнути головної небезпеки – падіння; встати буде майже неможливо.
ПОВЕДІНКА ПРИ НАПАДІ СОБАКИ: Не підходьте до незнайомого собаки і не виявляйте їй “знаків уваги”. Якщо собака веде себе агресивно, ніколи не повертайтесь до нього спиною і не тікайте. Відходьте від агресивного собаки задкуючи, без метушні і не відриваючи від нього погляду. Не замахуйтесь на собаку, не піднімайте з землі палку або камінь. Спробуйте гучним і впевненим голосом дати команди: “Фу!”, “Стояти!”, “Сидіти!”. Якщо собака приготувався до стрибка, прийміть стійку позу: виставте вперед ледве зігнуту ліву (якщо ви правша) руку, обмотавши її курткою, піджаком, шарфом, і щільно притисніть до грудей підборіддя. Якщо собака кинувся на вас, бийте його (дуже сильно і точно) в ніс, в пах і живіт. Якщо собаці вдалось повалити вас на землю, захищайте горло. Гуманне відношення до собаки в подібній ситуації недоцільне.
ПОВЕДІНКА НА ВОДІ: Обов’язково навчіться плавати. Не купайтесь, не пірнайте в незнайомих місцях і не запливайте за буйки. Не наближайтесь до моторних лодок і суден. Не відпривайте на надувних матрацах або камерах далеко від берега. Не грайте на воді в небезпечні ігри. Не кидайте в воду каміння, гострі, ріжучі предмети, банки і т.п.
undefined
ПОВЕДІНКА НА ПРИРОДІ: Влітку. В спеку ховайтесь під навіс, менше рухайтесь, змочуйте голову холодною водою. В лісі, зустрівшись із дикими звірями: не чіпайте і не дратуйте їх; не повертайтесь до тварини спиною і не тікайте; повільно відступайте, слідкуючи за її поведінкою; залізьте на дерево; при агресивній поведінці використовуйте в якості захисту вогонь або шум: гічно стукайте палицею по дереву, свистіть, кричіть. Збираючись у ліс, надягніть одяг, частини тіла змажте гліцерином. Остерігайтесь бурульок, на вулиці не ходіть близько стін будівель.
ПОВЕДІНКА В ПОБУТІ: Не сприймайте всерйоз рекламу що максимально закриває тіло. У весінній час не лежіть на траві. Знайтеотруйні рослини, ягоди і гриби і не чіпайте їх. У зимовий час.Утримайтесь від прогулянок при температурі повітря -25°С і нижче. На вулицю в сильні морози надягайте теплий, сухий одяг, а відкритілікарських препаратів і харчових добавок. Не вживайте ліки без призначення лікаря або дозволу батьків. Для миття посуду використовуйте тільки спеціальні засоби. Якщо почуєте запах газу, перекрийте газ, відкрийте вікна і двері, не чіпайте вимикач, викличте службу 104.
ОДИН ВДОМА: Не відповідайте незнайомим людям по телефону. Без батьків нікому (навіть знайомим) не відкривайте вхідних дверей. Ні з ким не розмовляйте через двері. Перевірте, чи надійно закриті двері. В небезпечній ситуації скористуйтесь телефоном міліції 102, швидкої 103, пожежної охорони 101, служби газу 104. Якщо немає телефону: постукайте сусідам металічним предметом по батареї або в стіну; вийдіть на балкон і кличте на допомогу.
ПОВЕДІНКА З ІНШИМИ ЛЮДЬМИ: Не показуйте стороннім людям наявність у вас грошей та коштовностей. Не погоджуйтесь, щоб вас підвозили незнайомі люди. Уникайте великого скупчення людей – натовпу, черги. Не погоджуйтесь показувати дорогу до якого-небудь місця незнайомим людям, навіть за винагороду. Не розказуйте про себе, про свої плани, про свою сім’ю стороннім людям. Вмійте сказати ні, якщо пропонують здійснити недостойний вчинок, насилля, вмовляють спробувати алкоголь, наркотики.
САМОДОПОМОГА: Сильна кровотеча: зажміть вену, артерію рукою; наложіть джгут або тугу пов’язку вище рани; менше рухайтесь; покладіть холод на ушкоджене місце. Опік термічний:охолодіть обпечені місце водою, снігом, льодом; накрийте обпечене місце чистою тканиною; зверніться до лікаря. Опік хімічний: промийте місце опіку струменем холодної води; зверніться до лікаря. Отруєння харчове: випийте 0,5-1 л кип’яченої води; викличте блювання; прийміть активоване вугілля або терті сухарі; зверніться до лікаря. При отруєнні грибами або ліками негайно викличте лікаря. При болях в животі: покладіть холод на живіт; зверніться до лікаря. Травми кінцівок (перелом, вивих та ін): забезпечте нерухомість суставів; покладіть холод на ушкоджене місце; зверніться до лікаря. Поранення кінцівок: накрийте рану чистою серветкою; закріпіть серветку бинтом або лейкопластиром. Поранення грудей: притисніть долонями рану; накладіть герметичну пов’язку або лейкопластир; зверніться до лікаря; не витягуйте самостійно з рани сторонні предмети. Поранення живота: накрийте рану чистою серветкою; закріпіть серветку лейкопластиром; покладіть холод на живіт; викличте лікаря; ноги зігніть і трохи підніміть, розстібніть поясний ремінь; не пийте!
_______________________________________________
Пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/Files/images/лед1.jpg
Зима на порозі! Будьте уважні та обережні на дорозі, поважайте і застерігайте інших!

undefined

Будь осторожен!!!

Пожарная безопасность. Помни! Огонь становится врагом, если с ним обращаться неосторожно! – Не играй со спичками, зажигалками, аэрозольными баллончиками, электроприборами, розетками. – Не выбрасывай спички, не погасив их предварительно. – Выходя из дома или из комнаты, не забывай погасить свет и выключить электроприборы, особенно утюг, обогреватель, телевизор, светильники и так далее. – Не пользуйся неисправными электроприборами. – Выключая электроприбор из розетки, держись за штепсельную вилку.Электрический ток – друг и помощник, если пользоваться им осторожно,придерживаясь правил безопасности.

Правила поведения во время пожара. – Если огонь незначительный, и горит не электроприбор, можно попробовать потушить его, накинув на него одеяло или залить водой. – Если загорелся электроприбор, нужно выключить его из розетки и накрыть толстым одеялом. – Если огонь сразу не погас, немедленно покинь помещение, закрыв за собой дверь. – Не пользуйся лифтом – он может выключиться. Спускаться можно только по лестнице. – Вызови пожарную охрану по номеру 101, сообщи о пожаре соседям. – Когда приедут пожарные, чётко исполняй все их указания и распоряжения.

Безопасность твоей жизни, осторожно незнакомец:– Не открывай двери квартиры незнакомому или малознакомому человеку. – Не разговаривай с ним, не соглашайся на его предложения. – Не общайся по телефону с чужими людьми. – Не разговаривай с незнакомцами на улице. – Не принимай подарков и угощений от незнакомых людей. – Не соглашайся никуда идти с незнакомым человеком, не садись к нему в автомобиль. – Не ходи в отдаленные и безлюдные места. – Если ты заметил подозрительного незнакомого человека, который следит за тобой, обязательно расскажи родителям, знакомым взрослым.

Правила дорожного движения: Красный сигнал запрещает движение. Выходить на дорогу опасно! Жёлтый предупреждает о смене сигнала. Жёлтый сигнал запрещает переходить дорогу! Зелёный сигнал разрешает движение. Посмотри, все ли машины остановились и пропускают пешеходов, и только тогда – ИДИ! Выполняй требования сигналов светофора! – Самый безопасный переход – подземный или наземный. Если нет подземного перехода, можно перейти по “зебре”. – Иди только на зелёный сигнал светофора, даже если нет машин. – Будь внимателен, не спеши, переходи улицу размеренно. – Не перебегай дорогу перед приближающимся транспортом. – Обходи стоящий на остановке автобус или троллейбус только сзади, трамвай – спереди, чтобы не попасть под встречный вагон. Но лучше подожди, пока они проедут, и тебе будет видна вся дорога.

Заботься о своем здоровье и здоровье окружающих тебя людей!– Ешь полезную пищу. – Придерживайся режима дня. Ложись спать вовремя. – Делай зарядку, занимайся спортом. – Гуляй на улице каждый день. – Умывайся и чисти зубы утром и вечером. – Ухаживай за своим телом и держи его в чистоте. – Мой руки перед едой, после прогулки и игры с домашними животными. – Следи за чистотой одежды и обуви. – Часто убирай и проветривай комнату. – Читай и пиши при хорошем освещении. – Следи за осанкой, держи спину ровно.

Закаляем свой организм! Закаливание – это система оздоровительных процедур, построенная на использовании воздуха, воды и солнца. Закалка дарит нам крепкое здоровье, улучшает настроение, укрепляет нервную систему, защищает от простуды и гриппа. – Умывайся холодной водой. – Принимай контрастный душ. – Обтирайся влажным полотенцем. – Купайся в водоёмах. – Принимай солнечные и воздушные ванны.

При утечке газа. Утечка газа может привести к отравлению человека, а при появлении искры – ко взрыву! – Если ты почувствовал запах газа, срочно сообщи об этом взрослым. – Не включай свет, не зажигай спички. – Отключи электроприборы. Перекрой подачу газа. – Срочно проветри комнату. – Осторожно обращайся с плитой. Выходя из дома, проверь, закрыты ли газовые конфорки. – Почувствовав запах газа, звони в газовую службу по номеру 104.

_______________________________________________________________________

Правила пожежної безпеки

undefined

Переглянь правила дій якщо виникла пожежа.

Якщо пожежа застала вас у приміщенні:

– зорієнтуйтеся щодо наявної небезпеки й напрямку її знаходження; – якщо ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу; – повзіть по підлозі під хмарою диму до дверей приміщення, але не відчиняйте їх відразу, щоб уникнути посилення пожежі від великого притоку повітря ззовні; – обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо двері гарячі – не відчиняйте їх, дим та полум’я не дозволять вийти, якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте; – щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь – якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму та повертайтесь поповзом у глибину приміщення і вживайте заходів щодо порятунку; – присядьте, глибоко вдихніть повітря, прочиніть вікно або розбийте віконне скло твердим предметом та приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду; – якщо ви вийшли через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення; – обов’язково зачиніть за собою всі двері; – під час пожежі заборонено користуватися ліфтами; – виходити із зони пожежі необхідно в навітряну сторону, туди звідки дме вітер; – якщо ви знаходитесь у висотному будинку не біжіть вниз крізь вогонь, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі; – при задимленості сходових клітин варто щільно зачинити двері, що виходять на них, а при сильній задимленості перейти на балкон, захопивши із собою вологу ковдру, щоб укритися від вогню у випадку його проникнення через отвори; – коли немає іншого виходу, евакуацію потрібно продовжувати по сходових клітинах або через іншу квартиру, якщо там немає вогню, використавши міцно зв’язані простирадла, мотузки або пожежні рукави. Спускатися треба по одному, підстраховуючи один одного; – якщо на вас насувається вогневий вал, не гаючись падайте, закривши голову мокрою тканиною, затримайте дихання; – якщо вас відрізало вогнем, димом від основних шляхів евакуації, необхідно затулити ганчірками всі шпарини по периметру дверей та під ними, щоб перешкодити доступ вогню та диму. Дії під час рятування постраждалих від пожежі з будинків:

– перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накрийтесь мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільною тканиною; – відчиняйте двері з особливою обережністю: відчиняйте повільно, прикриваючи себе дверним полотном, щоб забезпечити захист від перепаду температури та впливу полум’я; – у сильно задимленому приміщенні рухайтесь поповзом або пригинаючись; – для захисту від чадного газу необхідно дихати через зволожену тканину; – у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей. Пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у куток; – побачивши людину на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожена) і щільно притисніть до тіла, за необхідності, викличте медичну допомогу; – якщо загорівся ваш одяг, падайте на землю і перевертайтесь, щоб збити полум’я, ні в якому разі не біжіть – це сприяє роздуванню вогню.

Якщо ви опинилися в осередку пожежі на відкритій місцевості:

– не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом; – з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню; – якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини; – гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами; – під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не втрачайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу; – будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас; – особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі прогари, тому пересувайтеся, за можливістю, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів; – після виходу з осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Дії при пожежі в міському громадському транспорті:

– негайно повідомте про пожежу водієві, спробуйте відчинити двері (використовуйте кнопку аварійного відкриття), застосувати для гасіння вогнища пожежі вогнегасник і підручні засоби. БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! У тролейбусах і трамваях металеві частини можуть опинитися під напругою в результаті обгорання захисної ізоляції проводів; – при заблокуванні дверей використовуйте для евакуації аварійні люки в даху, вікна. За необхідності вибийте обома ногами скло (або твердим предметом). Якщо Ви вдало, без серйозних травм звільнилися, то за можливості допоможіть тим, хто залишився в зоні вогню, в першу чергу дітям і людям похилого віку; – у будь-якому транспорті є матеріали, що виділяють при горінні отруйні гази, тому залишайте салон швидко, закриваючи рот і ніс хусткою або рукавом. Вибравшись із салону, відійдіть подалі, тому що можуть вибухнути баки з пальним або статися замикання високовольтної електричної мережі; – телефоном або через водіїв проїжджаючих машин повідомте про пожежу в пожежну частину. Надайте допомогу постраждалим.

Дії при пожежі в вагоні потяга:

– негайно повідомте провідникові про пожежу, пройдіть по вагону і, не піднімаючи паніки, голосно, виразно і спокійно оголосіть пасажирам про те, що трапилося. Розбудіть сплячих пасажирів і візьміть за руки дітей. Найбезпечніше евакуюватися в передні вагони, але якщо це неможливо, то йдіть в хвіст потяга, щільно закриваючи за собою двері купе і міжвагонних переходів. Обов’язково перевірте разом з провідником наявність людей в тамбурах, купе, туалетах палаючого вагону; – використовуючи вогнегасники і підручні засоби (ковдри, мокрі ганчірки тощо), разом з пасажирами спробуйте загасити вогонь. Закрийте вікна, щоб вітер не роздував полум’я. Не намагайтеся рятувати від вогню багаж, якщо це загрожує вашій безпеці (візьміть тільки найнеобхідніше – документи, гроші, цінності тощо). Якщо вогонь відрізав вас від виходів, то зайдіть до купе або туалету, щільно причинивши за собою двері, відкрийте вікно і чекайте прибуття допомоги, привертаючи до себе увагу. Не стрибайте з вагона потяга і не намагайтеся вибратися на дах – це небезпечно! У крайньому випадку – стрибайте, одягнувши на себе весь наявний одяг; – при неможливості загасити пожежу і зв’язатися з начальником потягу або з машиністом зупиніть потяг за допомогою стоп-крану, виведіть з вагона всіх людей, і разом з провідниками розчепіть вагони, запобігаючи розповсюдженню вогню по всьому потягу. Для запобігання руху вагонів під ухил підкладіть під колеса гальмові колодки або інші підручні предмети; – відведіть пасажирів від палаючого вагону і надішліть людей у найближчий населений пункт повідомити про те, що трапилося в пожежну охорону. Далі дійте за вказівкою начальника потягу і пожежників. Помітивши сигнали людей, які залишилися у вагоні, негайно повідомте про них пожежникам. Будь-яким способом запобігайте виникненню паніки та надайте домедичну допомогу постраждалим.

Якщо горить одяг на людині:

– зупиніть людину, не давайте їй бігати, а то полум`я розгориться ще більше; – допоможіть швидко скинути палаючий одяг, чи загасити її за допомогою простирадла, ковдри, пальта або струменя води. Гасити полум’я на одязі можна піском, землею, снігом. Сам постраждалий може згасити вогонь, перекочуючись по землі. – залиште голову відкритою, щоб він не задихнувся продуктами згорання; – викличте швидку допомогу; – надайте посильну домедичну допомогу.

Перша допомога при опіках:

– посадіть або покладіть постраждалого, негайно припиніть вплив високої температури; – обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше), будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого, особливо взимку; – якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати; – до обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї); – всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу; – дайте людині знеболювальний засіб для запобігання виникнення больового шоку; – постраждалому давайте вживати рідину в достатній кількості; – перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги. Запам’ятайте! Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами, оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!

========================================================

Безопасность для маленьких и взрослых

========================================================

Нормативні документи

Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах,організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України
Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти
Організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах. Методичні матеріали.
Про затвердження Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України
НАКАЗ№ 851 від 19 серпня 2016 року Про введення в дію Табеля термінових та строкових донесень Міністерства освіти і науки України з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
НАКАЗ № 1344 від 10 листопада 2016 року Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього (навчально-виховного) процесу
НАКАЗ № 226 від 14 лютого 2016 року Про затвердження плану цивільного захисту основних заходів Міністерстваосвіти і науки України на 2017 рік
МІННА БЕЗПЕКА
undefined6 правил безпекиundefinedМінна безпека
undefinedМінна безпека - безпечні канікулиundefinedМінна безпека лісовий скарбundefinedМінна безпека - повітряний змій

undefinedПалити дуже небезпечно!

Кол-во просмотров: 1310

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.